FITTING; ADAPTER; M12x1.25 BANJO BOLT TO 1/8in. NPTF FEMALE; FUEL PRESSURE
FITTING, ADAPTER, M12x1.25 BANJO BOLT TO 1/8 in. NPTF FEMALE, FUEL PRESSURE
FITTING, ADAPTER, M12x1.25 BANJO BOLT TO 1/8 in. NPTF FEMALE, FUEL PRESSURE
- For Bolt-On Import Under Hood Fuel Filter Application
| Attributes | |
| Add-On Part | N/A |
| ASIN | B00063065A |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Country of Origin (Primary) | US |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 9026900000 |
| Hazardous Material Code | N |
| Hex Size | 0.425 in. |
| Hex Size (in.) | 0.425 |
| Length | 12 mm. |
| Length (mm) | 12 |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Brass |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| Product Length | 12mm |
| SDR Required Flag | N |
| Size | 12mm x 0.125 NPT |
| Size (in.) | 1.315 x 0.669 x 0.669 |
| Size (mm) | 33.4 x 17 x 17 |
| Thread Size | 12mm x 0.125NPT |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00046074022760 |