Deutsch 4-Pin 55" Splitter
SKU: 66-0003; 55? 4-pin Deutsch splitter harness with backlight integration that splits one light input into two outputs. The harness can support a maximum of 2 Squadron 2.0 Pros, or 5 Squadron 2.0 Sports (with appropriate splitter harnesses). 170 Watts max.
SKU: 66-0003; 55? 4-pin Deutsch splitter harness with backlight integration that splits one light input into two outputs. The harness can support a maximum of 2 Squadron 2.0 Pros, or 5 Squadron 2.0 Sports (with appropriate splitter harnesses). 170 Watts max.
- The harness can support a maximum of 2 Squadron 2
- 0 Pros, or 5 Squadron 2
- 0 Sports (with appropriate splitter harnesses)
Information:
Wiring HarnessApplication Summary:
Universal| Attributes | |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov |
| Country of Origin (Primary) | US |
| DES | Squadron 2.0 Deutsch 4-pin 55" Splitter Harness |
| EXT | Deutsch 4-Pin 55" Splitter |
| Hazardous Material Code | N |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| NAFTA Preference Criterion Code | A |
| Product Fitment | Universal |
| Product Information | Wiring Harness |
| Product Type | Auxiliary Light Wiring |
| SDR Required Flag | N |
| TLE | Deutsch 4-Pin 55" Splitter |
| GTIN | 00810160468981 |