PAIR OF DURALUX GEN2 DRIVING LIGHT, 4-LED, 60-20 COMBO DRIVING BEAM WITH DRL, SELECTIVE YELLOW
a thick spot beam punching farther than the competition while also providing a super wide elliptical flood beam for lighting up the immediate terrain around you! UV hard coated lenses, 4mm thick steel brackets, & our signature DrySeal construction make the DURA PROs the toughest and most reliable lamp at this price point. Don't
a thick spot beam punching farther than the competition while also providing a super wide elliptical flood beam for lighting up the immediate terrain around you! UV hard coated lenses, 4mm thick steel brackets, & our signature DrySeal construction make the DURA PROs the toughest and most reliable lamp at this price point. Don't
- X-Drive LEDs 6,800 Lumens Per Pair, Oversized TIR Optics - Perfected Driving Beam, Dual Beam Technology, SAE Compliant DRL, DrySealâ„¢ Sealed Beam Construction , Overbuilt Not Overpriced
| Attributes | |
| Alternative Part Number | 9964874 |
| California Proposition 65 | WARNING: Cancer - www.P65Warnings.ca.gov |
| Country of Origin (Primary) | KR |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Color | Black |
| Includes | (2) LED Lights, Wiring Harness, Mounting Hardware |
| INPUT VOLTAGE | 11-32V DC |
| IP Rating | IP68/69K |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Light Beam Pattern | Driving |
| Maximum Amperage Draw | 5.33A |
| Raw Lumens | 6,800 lm |
| SDR Required Flag | N |
| Wattage | 64W |
| GTIN | 00887009964874 |